Działalność charytatywna

Działalność charytatywna prowadzona przez Przychodnię i Szpital Okulistyczny Retina.

Pan Piotr Geba – pomoc finansowa w terapii

 

Podziękowania dla fundacji

ZBADAJ OCZY SWOJEGO DZIECKA! BEZPŁATNE BADANIA OKULISTYCZNE DLA DZIECI

Akcja “Podaruj Okulary”

W listopadzie 2016 roku w naszym szpitalu wraz z małymi i dużymi pacjentami przeprowadziliśmy zbiórkę okularów dla osób potrzebujących z krajów Trzeciego Świata.
Akcja ,,Podaruj okulary” przebiegała we współpracy z jedną ze szkół licealnych w Raciborzu.
W sumie w naszej placówce uzbieraliśmy 205 szt. okularów dla dorosłych i dzieci.
Z tego miejsca bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się wesprzeć to przedsięwzięcie!
Liczymy na Wasze wsparcie również w przyszłych takich akcjach!

Kultura wspierania

Kultura wspierania – słowa, które w naszej firmie nie są obce naszemu personelowi medycznemu, jak również naszym pacjentom.

Nasza placówka medyczna bierze udział w różnych akcjach charytatywnych. Takie bezpośrednie zaangażowanie przynosi nam dużą satysfakcję szczególnie, gdy pozytywne informacje zwrotne przekazują nam osoby, do których jest kierowana nasza pomoc.

Poza wypełnianiem swoich codziennych obowiązków, pracownicy firmy bezpośrednio angażują się w różne inicjatywy społeczne.

Wobec problemów społecznych o charakterze humanitarnym (dzieci żyjące w nędzy, osoby i grupy o niskim statusie społecznym, zaniedbane zwierzęta.) Retina zawsze postrzegała podejmowanie konkretnych działań w tych sprawach jako nieodzowną część swojego wkładu w zakresie promocji zdrowia.

Od wielu lat wspieramy finansowo gołębia okularowego z warszawskiego ZOO. Jest naszym firmowym Dr Mietkiem.

Przychodnia i Szpital Okulistyczny Retina w Warszawie to nowoczesna placówka medyczna z doskonałym, doświadczonym zespołem lekarzy specjalistów – w tym okulistów dziecięcych. Działamy na rynku medycznym od 2004 roku. W tym czasie przeprowadziliśmy ponad 10000 operacji okulistycznych, wykonaliśmy kilkaset badań angiograficznych, ultrasonograficznych oraz przyjęliśmy ponad 15000 pacjentów.

Nazwa naszego szpitala pochodzi od greckiego słowa „retina”, które oznacza siatkówkę. Siatkówka to cienka błona wyściełająca wnętrze oka, dzięki której widzimy. A dla nas, okulistów, najważniejsze jest, żeby pacjent widział. Nasz zespół wykorzystuje w tym celu zarówno wiedzę, jak i wieloletnie doświadczenie.

Cechujemy się niestandardowym podejściem do chorób oczu, nowatorskimi rozwiązaniami i przyjaznym stosunkiem do pacjentów. Jednak wiedza i doświadczenie muszą zostać poparte badaniami, które wykonujemy na najnowocześniejszym sprzęcie.

ISO 9001:2015