Slow Jogging

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie lato to czas miłości. Ciepło, słońce, piękna zieleń dookoła sprawiają, że w moim ciele wytwarzają się endorfiny – hormony szczęścia odpowiedzialne za dobry nastrój, które sprawiają, że chce mi się chcieć. U ciebie pewnie jest podobnie. Zachęcam abyś swój dobry nastrój i energię wykorzystała mobilizując swojego partnera lub przyjaciółkę do zdrowego stylu życia i zabrała go/ją na przykład na tzw. slow jogging. Chwile spędzone razem na sportowo liczą się podwójnie. To nie tylko doskonała okazja aby być blisko swojego partnera, jest czas na rozmowę, ale również oboje pracujecie nad swoją kondycją i dobrą figurą. Po takim treningu jeszcze bardziej chce mi się chcieć 🙂

Prekursorem ruchu- slow jogging, jest profesor Hiroaki Tanaka. Jak sama nazwa wskazuje, biega się w wolnym tempie tak, aby podczas biegania móc rozmawiać z partnerem bez złapania zadyszki. Profesor Tanaka podkreśla, że biega się w tempie „niko niko” czyli w tempie, w którym możemy zachować uśmiech. Jeśli poczujemy zadyszkę, to sygnał, że należy zwolnić. Wystarczy 20-30 minut dziennie, aby poprawić swoją kondycję i pozbyć się zbędnych kilogramów. Japończycy oszaleli na punkcie tej metody. Mam nadzieję, że i ciebie rozkocham w slow joggingu. Zamiast plotkować z koleżanką popijac kawę i paląc papierosa, lepiej zaprosić ją na rozmowę równocześnie pracując nad własną kondycją. Podczas treningu pamiętaj koniecznie o prawidłowym oddychaniu! Odychaj miarowo – wdech nosem, wydech ustami.

Zapewniam cię, że truchtając regularnie przez trzy miesiące, trzy razy w tygodniu po 30 minut, możesz pozbyć się około 3 kg niechcianego ciała i zmniejszyć obwód talii 3 cm i więcej.

Porady i ciekawostki

  • Slow jogging to nie tylko prewencja, ale też lekarstwo – jak mówią naukowcy, bowiem regularne jego uprawianie obniża ciśnienie
  • Uprawiając regularnie slow jogging spada poziom cukru we krwi
  • Podczas uprawiania slow joggingu spalasz dwukrotnie więcej kalorii niż podczas zwykłego spaceru
  • Ćwiczenie 3 razy w tygodniu przez 30 minut, możesz pozbyć się około 3 kg niechcianego ciała i zmniejszyć obwód talii 3 cm i więcej.
  • Codziennie wydłużaj swój trening o 5-10 minut. Wzmocnisz w ten sposób serce, płuca i poprawisz swoją kondycję.
  • Pamiętaj, że 10 000 kroków to minimum, jakie powinnaś wykonywać w ciągu dnia.
  • Zorganizuj sobie buty do slow joggingu. Buty niewygodne i źle dobrane mogą sprawić, że nabawisz się kontuzji i nie będziesz miała satysfakcji z treningu.
  • Uśmiechaj się i rozmawiaj podczas ćwiczeń – to sprawi, że nie będziesz musiała myśleć o prawidłowym oddychaniu.
  • Na czczo czy po posiłku? Badania pokazały, że trening wykonywany na czczo doprowadza do znacznej utraty mięśni. W związku z tym warto trenować godzinę, dwie po lekkim posiłku.
  • Naukowcy twierdzą, że jeśli chcesz osiągnąć dobre rezultaty w spaleniu tkanki tłuszczowej, lepiej jest rozłożyć trening na 2 sesje 30 minutowe z 20 minutową przerwą między nimi. Spalisz wówczas 21% więcej tłuszczu niż przy jednorazowym wysiłku trwającym 60 minut.