Co to jest i jak się chronić przed światłem niebieskim?

Co to jest światło niebieskie? 

Źródłem światła niebieskiego jest nie tylko promieniowanie słoneczne, ale i ekrany urządzeń elektronicznych – tabletów, komputerów, telefonów oraz wszechobecne żarówki energooszczędne LED. Światło niebieskie mocno naraża nas na działanie wolnych rodników i – nadużywane – rozregulowuje rytm dobowy (imituje dzień, co powoduje bezsenność). Przypisuje mu się również przyspieszenie powstawania zwyrodnienia plamki żółtej oka (związanego z wiekiem) oraz tzw. zespół oka biurowego, czyli zespół suchego oka. 

Jak chronić się przed światłem niebieskim? 

Przed światłem niebieskim chronią nas filtry z jego blokerem – monomerem melaniny. Melanina to barwnik naturalnie występujący w skórze, włosach i naczyniówce oka. Dzięki innowacyjnej technologii mGeek melanina znajduje się także w szkłach okularowych z „Lepszego Optyka”.

Innowacyjne soczewki z melaniną w „Lepszym Optyku”

W „Lepszym Optyku”, obok zwyczajnych szkieł okularowych, wykonujemy także chroniące przed światłem niebieskim, innowacyjne szkła okularowe z melaniną (technologia mGeek). Melaninę stosujemy zarówno w szkłach okularowych używanych na co dzień, jak i w okularach przeciwsłonecznych. W zależności od potrzeb w szkła wtłaczamy melaninę w różnym natężeniu kolorystycznym (od bardzo jasnego żółtego po ciemny kolor brązowy). Technologia mGeek powoduje, że soczewki chronią nasze oczy przed światłem niebieskim, a dodatkowo są bardzo trwałe i odporne na wszelkie zarysowania i uszkodzenia. Co ważne: mogą je nosić wszyscy, nawet dzieci.