Leczenie zespołu suchego oka innowacyjnymi kompresami EyeFit

Podczas leczenia zespołu suchego oka w Retinie zalecamy łączenie terapii za pomocą urządzenia Rexon-Eye z kuracją kompresami EyeFit.  EyeFit to specjalistyczne, opatentowane w Polsce kompresy na oczy. Zostały stworzone przez założyciela Przychodni i Szpitala Okulistycznego Retina, specjalistę okulistyki, doktora Piotra Fryczkowskiego.

Ogromne doświadczenie w pracy z pacjentami oraz chęć znalezienia rozwiązania na jeden z powszechniejszych obecnie problemów, jakim jest „suche oko”, skłoniły doktora do prac nad stworzeniem kompresów EyeFit. Skuteczność kompresów okulistycznych EyeFit opiera się na trzech czynnikach: pierwszym jest temperatura, drugim nawilżenie, a trzecim – specjalnie zaprojektowany skład mieszanki ziół.

Kompresy EyeFit zawierają tylko substancje pochodzenia naturalnego:

  • siemię lniane
  • miętę pieprzową
  • szałwię lekarską
  • zieloną herbatę

Zastosowanie tej unikalnej mieszanki ziołowej w kompresach EyeFit, dostarcza składników potrzebnych do prawidłowego nawilżenia skóry i okolicy oka. Składniki kompresów na powieki EyeFit wykazują właściwości przeciwzapalne, a także stymulujące lepsze ukrwienie skóry i poprawę metabolizmu komórkowego. Ciepły kompres pobudza do pracy i regeneruje gruczoły powiekowe Meiboma. Stosowanie kompresów EyeFit wpływa na poprawę jakości życia pacjentów z ZSO.

Okulistyczne kompresy EyeFit rekomendowane są dla osób: 

  •  cierpiących na zespół suchego oka i niewydolność gruczołów powiekowych Meiboma,
  • z gradówką, jęczmieniem, nużycą (jako wspomaganie leczenia),
  • z przekrwionymi oczami, czyli dla spędzających dużo czasu przed ekranem, pracujących przy sztucznym oświetleniu i klimatyzacji.

Ważne! Kompresy EyeFit działają dobroczynnie na zmarszczki i worki pod oczami.