Medycyna estetyczna w Retinie – co warto wiedzieć?

Proces starzenia jest nie do uniknięcia – u każdego człowieka z czasem dochodzi do nieodwracalnych zmian w tkankach i narządach organizmu, choć zarówno tempo tego procesu, jak i jego objawy są bardzo indywidualne. Zależą od predyspozycji genetycznych, przebytych wcześniej chorób, trybu życia, stosowanej diety, narażenia na ekspozycję na niekorzystne czynniki itp.

Trudno jest określić wiek, w którym rozpoczyna się starzenie. U wielu osób już w wieku 30-35 lat widoczne bywają pierwsze objawy starzenia się skóry: utrata jędrności i elastyczności, przebarwienia czy zmarszczki.

Bywa i tak, że ludzie mają kompleksy związane ze swoim wyglądem – zbyt wąskie usta, asymetria warg czy opadające powieki stają się przyczyną zaniżonej samooceny, problemów z akceptacją swojego ciała, kłopotów z nawiązywaniem relacji.

We wszystkich tych przypadkach pomóc może medycyna estetyczna – szereg różnego rodzaju zabiegów, których głównym celem jest poprawa wyglądu ludzkiego ciała. Warto jednak pamiętać, że z poprawą walorów estetycznych często idzie także poprawa zdrowia, lepsze samopoczucie psychiczne oraz odzyskanie radości z życia.

Medycyna estetyczna w szpitalu Retina – zaufaj specjalistom!
W ofercie Retiny znaleźć można nowoczesne i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają uporać się z różnymi oznakami starzenia oraz innymi defektami związanymi z wyglądem. Oferujemy:

  • zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej – pozwalające na wygładzenie i odmłodzenie skóry,
  • wypełnianie kwasem hialuronowym – umożliwiające np. wypełnienie głębokich zmarszczek oraz uniesienie opadających tkanek,
  • osocze bogatopłytkowe – zabieg o kompleksowym działaniu regeneracyjnym, rewitalizującym oraz odmładzającym,
  • mezoterapię igłową – polegającą na podaniu w głębsze partie skóry w formie iniekcji dopasowanych do potrzeb koktajli odżywczych
  • nici liftingujące – skuteczny i trwały zabieg polegający na wprowadzenie w opadłe, wiotkie partie skóry specjalnych nici stymulujących produkcję kolagenu,
  • lipolizę iniekcyjną – zabieg wyszczuplający, polegający na podaniu w wymagające tego partie ciała substancji rozpuszczających nadmiar tkanki tłuszczowej,
  • stymulatory tkankowe – iniekcje specjalnych preparatów poprawiających jędrność, elastyczność i gęstość skóry,
  • lifting hybrydowy – wykonywany w obrębie twarzy z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego,
  • plastykę powiek – chirurgiczne usunięcie wiotkiej, opadającej skóry powiek górnych.

Zabiegi są wykonywane przez doświadczonych specjalistów, z zastosowaniem sprawdzonych, certyfikowanych preparatów oraz innowacyjnego sprzętu – za każdym razem poprzedzone są konsultacjami, a ich zakres dobiera się ściśle pod kątem indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Dzięki nim można znów poczuć się młodo i pięknie!
Jeśli chcesz pozbyć się kompleksów albo oznak starzenia, skontaktuj się z nami i umów się na wizytę w dogodnym terminie -> https://retina.pl/kontakt/. Zapraszamy!