Warto widzieć więcej! Retina w trosce o wzrok dzieci i młodzieży!

Jednym z podstawowych elementów działania naszej przychodni i szpitala Retina jest profilaktyka oraz wczesna diagnostyka wad i chorób wzroku. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza u dzieci i młodzieży – nieskorygowane wady wzroku, takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm, mogą u nich powodować trudności w nauce pisania i czytania, rozdrażnienie, niechęć do nauki oraz problemy w codziennym funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom najmłodszych pacjentów, rozpoczęliśmy w Retinie realizację programu bezpłatnych profilaktycznych przesiewowych badań wzroku dla dzieci z przedszkoli oraz szkół. Już pierwsza wizyta naszych specjalistów w jednej ze szkół wykazała, że aż 40% dzieci wymaga dalszej diagnostyki okulistycznej!
Badania profilaktyczne prowadzone przez naszą placówkę są bezpłatne. Będą one realizowane na terenie przedszkoli i szkół, które wezmą udział w akcji. Są one bezbolesne, wykonywane przy pomocy nowoczesnego sprzętu, bez aplikowania kropli ani innych leków. Przeprowadzają je doświadczeni specjaliści, posiadający umiejętności pracy z dziećmi. Wychodzimy z założenia, że w życiu warto widzieć więcej – i to od najmłodszych lat!