Dlaczego operacje okulistyczne warto wykonywać w prywatnych ośrodkach?

Oto pięć głównych powodów!
1. Kompleksowy, szczegółowy wywiad lekarski
W przypadku każdej choroby – także oczu – kluczem do prawidłowej diagnostyki i doboru odpowiedniej metody leczenia jest wywiad lekarski. Musi być on kompleksowy, szczegółowy, obejmujący wiele kwestii, związanych z ogólnym stanem zdrowia oraz stylem życia pacjenta. W Retinie przywiązujemy do tego olbrzymią wagę – każdy nasz pacjent ma pewność, że opiekujący się nim specjalista poświęci mu tyle czasu, ile jest potrzebne.
2. Indywidualne podejście do każdego pacjenta
Każdy pacjent trafiający do przychodni lub szpitala okulistycznego powinien być traktowany indywidualnie. Dlaczego? Bo każdy z nas jest inny 🙂. Innego podejścia wymagają dzieci, innego – młodzież, a jeszcze innego np. osoby niepełnosprawne i starsze. W Retinie pacjent nie jest dla nas kolejnym „przypadkiem”, a konkretną osobą, która zapewne ma pytania, wątpliwości, czy obawy. Nasi specjaliści są po to, by otoczyć ją opieką i sprawić, by cały proces diagnostyki i leczenia przebiegł sprawnie i bez niepotrzebnego stresu.
3. Możliwość wyboru metody leczenia
W leczeniu publicznym dość często bywa tak, że pacjenci mają dostęp tylko do jednej metody leczenia – nie zawsze jest ona najnowocześniejsza, najmniej inwazyjna, czy dająca najlepsze efekty. W Retinie wady i choroby wzroku leczymy innowacyjnie, z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu, a metodę terapii wybiera pacjent – oczywiście po konsultacji z lekarzem i jego rekomendacjach . To samo dotyczy np. wyboru soczewek wykorzystywanych w operacyjnym leczeniu zaćmy, czy refrakcyjnej wymiany soczewki.
4. Pełen zakres opieki
Operacje okulistyczne w Retinie to nie tylko same procedury wykonywane już bezpośrednio w sali operacyjnej. Pacjent zna z góry cały swój plan leczenia, może na miejscu zgłosić się na badania diagnostyczne, liczyć na regularne wizyty kontrolne oraz stały kontakt z lekarzem jeśli jest taka potrzeba. Jest to opieka kompleksowa, co oznacza dla pacjenta większy komfort i oszczędność czasu.
5. Szybkie terminy operacji
Każdy dzień z niewyleczoną chorobą lub wadą wzroku – zwłaszcza jeśli dolegliwości utrudniają normalne funkcjonowanie – to dyskomfort dla pacjenta. Dlatego w Retinie zapewniamy krótki czas oczekiwania zarówno na wizyty, badania, jak i operacje – tak aby pacjent mógł, jak najszybciej odzyskać doskonałą jakość widzenia i żyć pełnią życia!

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o wykonywanych u nas operacjach okulistycznych? Zachęcamy do kontaktu!