Laserowa korekcja wzroku – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Laserowa korekcja wzroku – co sugeruje już sama nazwa – jest zabiegiem, podczas którego wykorzystuje się właściwości energii emitowanej przez laser. Mówiąc najogólniej, polega on na tym, że lekarz kieruje wiązkę energii precyzyjnie w określone miejsca w obrębie rogówki, dzięki czemu koryguje jej kształt, przywraca prawidłowy sposób ogniskowania światła, a w konsekwencji – eliminuje wadę wzroku.
Warto mieć świadomość, że przy pomocy laserów można skorygować właściwie wszystkie najczęściej występujące wady wzroku – zarówno krótkowzroczność, dalekowzroczność, jak i starczowzroczność oraz astygmatyzm. W Retinie leczymy w ten sposób pacjentów dorosłych – najlepszy przedział wiekowy to osoby między 18. a 45. rokiem życia. U dzieci i młodzieży – czyli u pacjentów, u których rozwój narządu wzroku trwa i nie jest on jeszcze ustabilizowany – zabiegi laserowe wykonuje się tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Laserowa korekcja wzroku – nowoczesne technologie dla Twojego zdrowia

Jak już wspomniano, laserowa korekcja wzroku to jeden z najnowocześniejszych, najbardziej bezpiecznych i skutecznych sposobów redukcji wad wzroku. W Retinie zabiegi wykonujemy przy użyciu dwóch nowoczesnych urządzeń: lasera femtosekundowego oraz excimerowego, metodami powierzchniowymi i głębokimi – w zależności od tego, jakie są indywidualne wskazania medyczne.
Z punktu widzenia pacjenta ważne jest to, że cały zabieg – wraz z przygotowaniem – trwa od 2 do 3 godzin i jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu. Lasery, którymi dysponujemy w Retinie, wyposażone są w specjalne systemy monitorujące oko pacjenta – dzięki temu nie ma możliwości, by doszło do jakiejkolwiek pomyłki, a zabiegi przebiegają w zaplanowany sposób. Krótki jest także czas rekonwalescencji – w większości przypadków pacjenci mogą wrócić do normalnych aktywności już po kilku dniach (choć przez około 2-3 tygodnie niewskazany jest intensywny wysiłek fizyczny). Nieco inaczej jest w przypadku sportowców – przerwa od treningów powinna być dłuższa, około 2-miesięczna.

Kompleksowa opieka w centrum Retina

W Retinie pacjenci decydujący się na laserową korekcję wzroku mogą liczyć na kompleksową opiekę – począwszy od badań diagnostycznych i kwalifikacji do zabiegu (metoda zabiegu ustalana jest indywidualnie, przy uwzględnieniu m.in. wieku pacjenta, jego oczekiwań, wyników badań oraz anatomicznej budowy gałki ocznej), przez pobyt w naszym szpitalu (cały czas pozostają pod opieką doświadczonego zespołu), aż po wizyty kontrolne.
Osoby zainteresowane tego typu leczeniem zapraszamy do kontaktu –> https://retina.pl/kontakt/.