Zespół suchego oka – jakie postępowanie wdrożyć?

Zespół suchego oka to choroba, której bezpośrednią przyczyną jest zbyt niskie wydzielanie łez lub ich nadmierne odparowywanie, związane z zaburzeniami brzegów powiek i znajdujących się w nich tzw. gruczołów Meiboma. Czynniki prowadzące do rozwoju tych zaburzeń mogą być natomiast bardzo różne: od długotrwałego korzystania z komputerów i przebywania w mocno ogrzewanych pomieszczeniach, przez palenie papierosów, aż po współwystępowanie np. chorób zapalnych, alergii i zaburzeń hormonalnych.
Bez względu na przyczyny, zespół suchego oka ma negatywny wpływ na jakość życia pacjentów. Objawia się przewlekłą suchością oczu, uczuciem „piasku” pod powiekami, szczypaniem i pieczeniem oczu, a także problemami z wykonywaniem codziennych czynności.

Jak można leczyć zespół suchego oka?

Na szczęście zespół suchego oka można skutecznie leczyć – specjalistyczną pomoc w tym zakresie można oczywiście uzyskać w naszym centrum Retina. Oferujemy pacjentom pełną diagnostykę oraz wsparcie w doborze najlepiej dopasowanych do potrzeb pacjenta preparatów.

Wyróżnikiem naszej oferty w zakresie leczenia zespołu suchego oka są zabiegi Rexon-Eye połączone z kompresami EyeFit.

  • Urządzenie Rexon-Eye zostało stworzone specjalnie w celu leczenia zespołu suchego oka. Wytwarza ono pole elektryczne o niskiej mocy i wysokiej częstotliwości, które stymuluje naturalne odmładzanie i regenerację komórek. Terapia składa się zazwyczaj z czterech sesji po 20 minut, zabiegi są przyjemne i relaksujące dla pacjenta. Efekty są natychmiastowe – pacjent odczuwa poprawę już po pierwszym zabiegu, a rezultaty utrzymują się długoterminowo.
  • Terapię Rexon-Eye łączymy z kuracją kompresami EyeFit – stworzonymi przez założyciela centrum Retina dr. n. med. Piotra Fryczkowskiego. EyeFit zostały opatentowane w Polsce. Zawierają one tylko substancje pochodzenia naturalnego: siemię lniane, miętę pieprzową, szałwię lekarską i zieloną herbatę. Są kompresami stosowanymi na ciepło i są wilgotne, co w połączeniu z dobroczynnym wpływem składników normalizuje pracę gruczołów Meiboma.

Kompleksowe podejście do zespołu suchego oka z zastosowaniem nowoczesnych metod leczenia pozwala na skuteczne i długofalowe zredukowanie, a nawet całkowite usunięcie objawów schorzenia. Jeśli borykasz się z tym problemem, skontaktuj się z nami i umów na konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie!