Dlaczego warto zrobić plastykę powiek w Retinie?

Plastyka powiek nie jest zabiegiem wyłącznie estetycznym – czasami opadająca skóra powiek powoduje ograniczenie pola widzenia, może utrudniać czytanie, prowadzenie samochodu i wykonywanie innych codziennych czynności, stając się problemem zdrowotnym. Plastyka powiek dolnych i górnych– wykonywana przez doświadczonych specjalistów – znajduje się w ofercie naszej placówki Retina!

Plastyka powiek to chirurgiczna korekcja powiek górnych i/lub dolnych. Polega ona na usunięciu z tego obszaru nadmiaru skóry wraz z tkanką tłuszczową oczodołu, czasem dokonywana jest transpozycja tłuszczu i in.  Techniki zabiegów blefaroplastyki powiek górnych i dolnych są różne w zależności od potrzeb pacjenta. Z jednej strony, plastyka powiek jest zabiegiem estetycznym, pozwalającym poprawić wygląd okolic oczu – usunięcie nadmiaru wiotkiej, luźnej skóry odmładza twarz, przywraca spojrzeniu świeżość, promienność i blask. Z drugiej strony – opadająca skóra powiek bywa problemem zdrowotnym, bo może ograniczać pole widzenia, utrudniać czytanie, prowadzenie samochodu i wykonywanie innych codziennych czynności.

Plastyka powiek w Retinie – szybko, skutecznie i bezpiecznie!

Plastyka powiek – wykonywana zarówno przy wskazaniach medycznych, jak i estetycznych – znajduje się w ofercie naszego centrum Retina. Ma ona charakter chirurgiczny, – przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym na sali operacyjnej pod kontrolą anestezjologiczną.  Cięcia wykonuje się w miejscach naturalnej krzywizny skóry, więc ślady po zabiegu są mało widoczne. Czasem zabieg wykonywany jest metodą przezspojówkową więc do przepuklin powieki dolnej, chirurg dostaje się od strony spojówki i cięcia są w ogóle niewidoczne,.

Przed zabiegiem potrzebna jest oczywiście odpowiednia kwalifikacja – przeprowadzenie badań, konsultacja ze specjalistą, wykluczenie występowania ewentualnych przeciwwskazań (zalicza się do nich m.in. ciężkie choroby układu krążenia, niedokrwistość, cukrzyca, aktywne infekcje i stany zapalne). W Retinie zapewniamy pacjentom pełną opiekę w tym zakresie – zarówno w trakcie diagnostyki, jak i podczas pobytu w szpitalu oraz w okresie rekonwalescencji.

Sam zabieg nie jest skomplikowany – trwa maksymalnie do 2 godzin, a pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Po około tygodniu następuje zdjęcie szwów, a następnie pacjent zgłasza się na ustalone wizyty kontrolne. Oczywiście należy mieć świadomość, że w początkowym okresie rekonwalescencji pojawią się pewne niedogodności – trzeba np. zachować ostrożność podczas kąpieli (nie wolno zamaczać oka), chronić oczy przed urazami i słońcem, a także unikać wysiłku fizycznego. Pierwsze efekty estetyczne są widoczne po około 6 tygodniach od zabiegu, zaś na pełne rezultaty trzeba poczekać do około pół roku. Dla udoskonalenia efektów – czasem chirurg, lekarz medycyny estetycznej rekomenduje dodatkowe zabiegi m.in. laser, masaże itp. 

Dokuczają Ci opadające powieki? Jest to Twój kompleks, przeszkadza Ci to w codziennym życiu? Umów się na konsultacje ze specjalistą w Retinie i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc!