FemtoLASIK Warszawa – nowoczesna laserowa korekcja wzroku

Wśród wykonywanych obecnie, laserowych zabiegów korekcji wad wzroku, do wybieranych najczęściej przez chirurgów zalicza się metodę FemtoLASIK. Jest to  mało inwazyjna, bezpieczna dla pacjenta oraz skuteczna metoda eliminacji różnych wad refrakcji.  W Warszawie  zabieg ten jest wykonywany w Przychodni i Szpitalu Okulistycznym  Retina przy ul. Gimnazjalnej 1.

Laserowa korekcja wzroku to grupa nowoczesnych, mało inwazyjnych i bezpiecznych dla pacjentów zabiegów, pozwalających zlikwidować  najpowszechniej występujące wady wzroku. Wśród zabiegów tego typu najczęściej wykonywaną na świecie  jest metoda FemtoLASIK, która wyróżnia się znacznie mniejszymi dolegliwościami pozabiegowymi, krótszym czasem gojenia oraz szybszą rekonwalescencją.

FemtoLASIK Warszawa – na czym polega zabieg?

FemtoLASIK to zabieg wykonywany u pacjentów z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością, astygmatyzmem oraz starczowzrocznością.

Przyjmuje się, że do korekcji metodą FemtoLASIK kwalifikują się osoby:

  • z krótkowzrocznością  do -10 dioptrii,
  •  z dalekowzrocznością  do +4 dioptrii,
  • z astygmatyzmem do 6 dioptrii,
  • ze starczowzrocznością  , tu kluczowa jest indywidualna kwalifikacja,
  • z aberracjami  wyższego rzędu.

 

 W  trakcie tego zabiegu  wykorzystuje się dwa nowoczesne lasery – emitujący impulsy świetlne laser femtosekundowy oraz laser excimerowy. Przy pomocy lasera femtosekundowego chirurg nacina rogówkę, formuje jej płatek o grubości około 0,1 mm, a następnie go odchyla. W drugiej części zabiegu specjalista sięga po laser excimerowy i modeluje istotę właściwą rogówki. Po wymodelowaniu rogówki odchylony wcześniej płatek rogówki natychmiast przytwierdza się z powrotem, co tworzy barierę ochronną dla istoty właściwej.

FemtoLASIK Warszawa – przygotowanie do zabiegu

Zabieg FemtoLASIK – tak jak każda inna procedura laserowa – wykonywana jest u pacjentów dorosłych, po zakończeniu rozwoju narządu wzroku. W praktyce zabieg przeprowadza się najczęściej u osób między 21. a 45. rokiem życia, nawet z niewielkimi wadami wzroku, u których np. praca zawodowa wymaga doskonałego widzenia bez korekcji okularowej lub soczewkowej.

Kwalifikacja do zabiegu FemtoLASIK obejmuje oczywiście serię badań, obejmujących  m.in. keratometrię, topografię rogówki, USG gałek ocznych, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, badanie pola widzenia i OCT. Konieczna jest także wizyta kwalifikacyjna, podczas której lekarz zapoznaje się z wynikami badań, wyklucza występowanie ewentualnych przeciwwskazań oraz szczegółowo omawia z pacjentem jego tryb życia i  oczekiwania.

FemtoLASIK Warszawa – dlaczego warto?

 Laserowa  korekcja  wzroku metodą FemtoLASIK to niezwykle precyzyjny zabieg, który niesie ze sobą wiele korzyści dla pacjentów. W jego trakcie można korygować zarówno bardzo zaawansowane, jak i niewielkie wady wzroku – i to nawet w przypadkach cienkiej rogówki oraz dużej średnicy źrenicy. Cała procedura trwa 15 minut, jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu. Bardzo niskie jest ryzyko powikłań i stanów zapalnych, a rekonwalescencja jest szybsza niż po innych zabiegach laserowych.

Oczywiście kluczowe dla efektów leczenia jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Przez określony czas nie wolno pocierać oczu, przemywać ich wodą, należy chronić je przed dostaniem się mydła i innych kosmetyków. Przez około miesiąc należy unikać słońca (konieczne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych), kąpieli w basenie oraz przebywania w zadymionych pomieszczeniach. Niewskazana jest też ciężka praca fizyczna. Szczegółowe zalecenia pacjenci otrzymują na piśmie – od lekarza po przeprowadzonym zabiegu. Umówione także zostają wizyty kontrolne.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu FemtoLASIK? Warszawa, Bemowo, ul. Gimnazjalna 1 – pod tym adresem w naszym szpitalu Retina czekają na Ciebie wybitni specjaliści, którzy pomogą Ci pozbyć się wady wzroku, odzyskać ostrość widzenia i jakość życia! Skontaktuj się z nami i umów na wizytę!

Do zobaczenia w Retinie 🙂.