Nasz zespół / dr n. med. Małgorzata Musiorska

dr n. med. Małgorzata Musiorska

Specjalista chorób oczu

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie 2000 r.(obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Tytuł specjalisty chorób oczu uzyskała w 2008 r.
Od początku pracy zawodowej związana z okulistyką dziecięcą, zaburzeniami widzenia obuocznego, niedowidzeniem i zezem oraz chirurgią refrakcyjną. Bezpośrednio po egzaminie specjalizacyjnym rozpoczęła prace w Oddziale Okulistyki Szpitala Dziecięcego w Warszawie.
Wiedzę na temat leczenia zeza zdobywała w Madrycie gdzie pod okiem Profesora Jose Marii Rodriguez Sanchez nabywała doświadczenie w leczeniu zarówno zachowawczym jak i operacyjnym.
Od 2008 roku pracuje charytatywnie na rzecz osób z rzadkim zespołem genetycznym – zespołem Williamsa. W Polsce pełni funkcję okulistycznego konsultanta medycznego dla osób z tym zespołem. Współautor podręcznika pt ”Kompendium Medycyny Elfów” pod redakcją prof.dr hab.n.med, Jolanty Wierzby. Założycielka fundacji wspomagającej okulistyczne osoby z rzadkimi zespołami genetycznymi.
W 2021 roku obroniła prace doktorska na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym której p.t. „Ocena wybranych parametrów narządu wzroku ze szczególnym uwzględnienim zmian morfologii rogówki u pacjentów z Zespołem Williamsa-Beurena” .
Od 2014 roku wykonuje operacje z zakresu laserowej korekcji wzroku.
Ukończyła trzyletnie studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej i
przeciwstarzeniowe przy Polskim Towarzystwie Lekarskim. Tytuł pracy końcowej „ Okolica
oka – spojrzenie interdyscyplinarne”.
Członek Światowego Towarzystwa Okulistyki Pediatrycznej i Zeza oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Ageing.
W Klinice Retina zajmuje się kompleksowym leczeniem zaburzeń widzenia i zeza u dzieci jak i dorosłych. Wykonuje także zabiegi laserowej korekcji wzroku,  a także płukanie kanalików nosowo-łzowych w znieczuleniu ogólnym.

Prywatnie mama dwójki dzieci, fanka kotów, miłośniczka squasha, literatury iberoamerykańskiej oraz kryminałów.

Język hiszpański (egzamin Dele – B2)
Język angielski