Nasz zespół / Dr n.med. Agnieszka Siennicka

Dr n.med. Agnieszka Siennicka

Specjalista chorób oczu

Dr med. Agnieszka Siennicka posiada II stopień specjalizacji z zakresu okulistyki. Jest absolwentką wydziału lekarskiego na Uniwersytecie im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2004 r zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu okulistyki pracując jako asystent w Katedrze i Klinice Okulistyki w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. Krystyny Pecold. Tam też w 2005 roku obroniła doktorat specjalizując się w chorobach siatkówki. W celu pogłębiania wiedzy w swojej praktyce klinicznej i naukowej odbyła liczne staże na uniwersytetach w Liege, Kilonii, Tybindze, Frankfurcie i Londynie. W chwili obecnej bierze czynny udział w szkoleniach i konferencjach w kraju i zagranicą. Jest członkiem PTO – Polskiego Towarzystwa Okulistycznego jak również Europejskiego Towarzystwa Okulistów Dziecięcych – EPOS.

W praktyce klinicznej dr Agnieszka Siennicka leczy zarówno dzieci jak i osoby dorosłe zajmując się kompleksową diagnostyką i leczeniem operacyjnym schorzeń gałki ocznej i oczodołu ze szczególnym uwzględnienie chorób siatkówki i ciała szklistego.

W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina dr Agnieszka Siennicka wykonuje kwalifikacje oraz operacje laserowej korekcji wzroku, kwalifikacje zaćmy oraz witrektomii i drobne zabiegi chirurgiczne w obrębie spojówki oraz aparatu ochronnego oka, a także zabiegi laserowe siatkówki, jak też iniekcje doszklistkowe  w leczeniu chorób plamki żółtej.

Świetnie zna język angielski. 

Prywatnie interesuje się tematem medytacji i relaksacji. Od wielu lat jest też fanem jeździectwa.