Nasz zespół / lek. med. Magdalena Korwin

lek. med. Magdalena Korwin

Specjalista chorób oczu, Lekarz Medycyny Estetycznej

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (1999). Specjalizacja w dziedzinie okulistyki uzyskana w 2007 roku. Od 2001 roku starszy asystent w Katedrze i Klinice Okulistyki II WL WUM i Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego od 2001 roku. Członek Sekcji Soczewek Kontaktowych PTO od 2001 roku, a członek zarządu od 2003 roku. Członek European Contact Lens Society of Ophthalmologists od 2001 roku. Członek honorowy Stowarzyszenia Retinitis Pigmentosa od 2000 roku. Wykładowca kursów dotyczących soczewek kontaktowych EBO – European Board of Opthalmologists. Staże naukowe m.in. na uniwersytecie w Chicago, Salzburgu oraz Pradze. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, tłumaczy literaturę fachową, zajmuje się badaniami nad Dziedziczną Neuropatią Wzrokową Lebera – LHON, problematyką dotyczącą soczewek kontaktowych miękkich i twardych w szczególności terapeutycznych oraz chirurgią plastyczną i rekonstrukcyjną powiek, przedniego odcinka oraz oczodołów.
Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, prezentowanych na zjazdach krajowych i zagranicznych. Wyróżniona dwukrotnie nagrodą za najlepszy projekt badawczy w konkursie „Suche Oko”.
Zajmuje się chirurgią zaćmy, jaskry, przedniego odcinka oka, chirurgią plastyczną i rekonstrukcyjną powiek, chirurgią oczodołów, zespołem suchego oka, w szczególności u pacjentów po przeszczepach szpiku.
Prowadzi kursy i szkolenia dotyczące miękkich soczewek kontaktowych, w szczególności soczewek terapeutycznych, zespołu suchego oka, farmakologii i farmakoterapii jaskry.
Bierze udział w badaniach klinicznych leków oraz prowadzi badania z genetyki w ramach grantów KBN dotyczących LHON i choroby Stargardta.

Pani Doktor Magdalena Korwin poza specjalizacją okulistyczną zajmuje się również częścią dziedziny medycyny estetycznej. Posiada tytuł Trenera Międzynarodowego z podawania wypełniaczy i rewitalizacji oraz rekonstrukcji okolic oczu i oczodołów. Występuje jako prelegent na wielu ważnych krajowych i zagranicznych konferencjach medycznych poświęconych tematom medycyny estetycznej. 

Doskonale zna język angielski.

Prywatnie lubi podróże i książki.