Nasz zespół / dr n. med. Piotr Fryczkowski

dr n. med. Piotr Fryczkowski

Specjalista chorób oczu, Dyrektor Medyczny

Szef Przychodni i Szpitala Okulistycznego Retina. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, posiada II stopień specjalizacji w okulistyce. Pogłębiał wiedzę na kursach zaawansowanej chirurgii siatkówkowej w Duke University w Północnej Karolinie. Absolwent Europejskiej Szkoły Chirurgii Witreoretinalnej w Bremen, specjalizował się pod kierownictwem doktora Klausa Luckego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i European VitreoRetinal Society.

W 2008 roku wydał pierwszy w Polsce podręcznik ultrasonografii okulistycznej. Prowadzi ogólnopolskie kursy USG dla lekarzy okulistów chcących podnosić kwalifikacje w zakresie ultrasonografii gałki ocznej. Laureat ogólnopolskiego konkursu na wykonywanie operacji witrektomii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. W 2004 roku zorganizował oddział chirurgii zaćmy w szpitalu Attis w Warszawie. Od 2004 roku prowadzi własną praktykę lekarską. Wtedy to założył Gabinet Okulistyczny Retina, a w 2012 – Przychodnię i Szpital Okulistyczny Retina. Zajmuje się leczeniem pacjentów dorosłych i młodzieży z poziomu poradni okulistycznej (pełna diagnostyka okulistyczna oraz konsultacje) poprzez wykonywanie drobnych zabiegów okulistycznych z poziomu gabinetu diagnostyczno – zabiegowego (np. iniekcje doszklistkowe, zabiegi laserowe w leczeniu jaskry i siatkówki ),  jak również po duże operacje okulistyczne typu zaćma, witrektomia czy też blepharoplastyka. W naszej placówce pełni rolę Dyrektora Medycznego oraz Głównego Badacza w prowadzonych badaniach klinicznych. Autor wielu publikacji i artykułów medycznych z dziedziny okulistyki. Świetnie zna j. angielski, a obecnie uczy się języka japońskiego.

Jest wegetarianinem i uwielbia sport. Od kilku już lat regularnie biega. Porzucił auto na rzecz codziennej jazdy rowerem. W wolnych chwilach (choć jest ich niewiele) pisze podręczniki medyczne, ale jest też autorem bajki dla dzieci. Jego pasją jest malowanie i rysunek więc swoją twórczość pisarską sam też ilustruje.