Usługi / Okulistyka dziecięca

Okulista dziecięcy Warszawa Bemowo

W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina zajmujemy się okulistyką dziecięcą. Pracują u nas doświadczeni okuliści dziecięcy, a także ortoptysta i optometrysta z wyjątkowym podejściem do dzieci. Konsultujemy okulistycznie dzieci od niemowląt po nastolatki. Zajmujemy się również operacyjnym leczeniem zeza zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Obie nasze placówki, na Żoliborzu i Bemowie, są doskonale przygotowane do wizyt z zakresu okulistyki dziecięcej.
W Retinie przywiązujemy ogromną wagę do delikatnego i sprawnego przebiegu wszystkich procedur, o wszystkim dokładnie i wyczerpująco informujemy rodziców. Rodzice mogą być obecni podczas całego procesu wykonywanej diagnostyki i wizyty, ponieważ sprzyja to zachowaniu spokoju i obniżeniu poziomu stresu u badanego dziecka.

Okulistyka dziecięca Warszawa na najwyższym poziomie

Najmłodsi pacjenci są najbardziej wymagający. Przede wszystkim wymagają odpowiedniego podejścia. I choć każdemu pacjentowi poświęcamy mnóstwo uwagi i do każdego podchodzimy indywidualnie oraz z empatią, to mamy świadomość, że dzieci potrzebują szczególnej opieki oraz otoczenia ciepłem i troską. Dzięki wykwalifikowanemu zespołowi z odpowiednim podejściem do najmłodszych pacjentów możemy zagwarantować najlepszą opiekę i bezstresowe wizyty w naszej placówce. Pamiętajmy, że w przypadku dzieci regularne wizyty kontrolne i badania wzroku są szczególnie ważne, ponieważ na tym etapie można wykryć różne problemy, które da się wyleczyć w młodym wieku.

 

Jaką pomoc oferujemy najmłodszym pacjentom?

  • Konsultacje lekarskie. W naszej placówce przyjmujemy dzieci na kompleksowe badania oraz diagnostykę w celu wykrycia zaburzeń widzenia, krótkowzroczności i innych problemów ze wzrokiem.
  • Leczenie zeza. W naszej placówce przeprowadzamy diagnostykę oraz leczenie zeza, który może powodować niedowidzenie i jest problemem estetycznym. W ależności od stopnia zaawansowania problemu dobieramy odpowiednią terapię, która jest jak najbardziej komfortowa dla dziecka.
  • Ortoptyka. Piętnujemy i leczymy zaburzenia widzenia oraz niedowidzenie, które mogą prowadzić do trudności w nauce, problemów z oceną odległości oraz kłopotów w koncentracji. Leczenie skupia się na poprawie ostrości widzenia, rozwoju ruchomości gałek ocznych, zmniejszeniu zeza czy poprawieniu widzenia obuocznego.
  • Wady wzroku. Specjalizujemy się w diagnostyce oraz leczeniu wad wzroku, takich jak krótkowzroczność i dalekowzroczność u dzieci, a także astygmatyzm.
  • Optometria. Pomagamy w doborze najlepszych okularów lub soczewek kontaktowych, które będą wygodne i skuteczne w przypadku najmłodszych pacjentów. Zajmujemy się korekcją wszystkich rodzajów wad wzroku.
  • Niewydolność dróg łzowych. Jedną z naszych specjalizacji jest również leczenie problemu łzawienia oczu, polegające na udrożnieniu kanalików łzowych kaniulą, tak by łzy prawidłowo odpływały.

 

Okulista dziecięcy (Warszawa Bemowo, Warszawa Wola)

Jeżeli szukasz sprawdzonego i empatycznego okulisty dziecięcego na terenie Warszawy-Woli lub Warszawy-Bemowa, zapraszamy do naszej placówki. W Retinie mamy indywidualne podejście do każdego pacjenta bez względu na jego wiek. W przypadku najmłodszych staramy się jednak szczególnie, by wizyty były jak najmniej stresujące i kojarzyły się jak najmilej – wiemy, że dzieci często bardzo boją się wizyt u specjalistów, staramy się więc odczarować wizerunek przychodni i szpitala. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc Twojemu dziecku w wesołej atmosferze oraz w przyjaznym miejscu, które nie wywołuje stresu.