Usługi / Okulistyka dziecięca / Konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska

Cennik

W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina pracują doświadczeni lekarze okuliści dziecięcy. Zapisujemy dzieci na konsultacje, badania kompleksowe oraz diagnostykę zaburzeń widzenia, niedowidzenia, wad wzroku, krótkowzroczności, prowadzimy też profilaktyczne badania kontrolne. Leczymy zeza u dzieci i dorosłych. Dzieci do pierwszego roku życia przyjmujemy również na zabiegi płukania kanalików łzowych. Przyjmujemy pacjentów od pierwszych dni ich życia i zawsze umożliwiamy obecność rodziców w gabinecie okulistycznym. Duży nacisk kładziemy na zapewnienie dzieciom przyjaznej i bezpiecznej atmosfery podczas badań, tak by stres związany z wizytą był jak najmniejszy, a sama wizyta u okulisty przebiegła sprawnie i przyniosła pożądane rezultaty.

Jeśli okulista stwierdzi odchylenia od normy, pełne badanie okulistyczne u dzieci i młodzieży wykonujemy po porażeniu akomodacji oka, czyli po rozszerzeniu źrenicy za pomocą kropli. Wtedy można dokładnie określić wadę wzroku i prawidłowo dobrać okulary korekcyjne.

W naszej placówce pracują także ortoptysta i optometrysta, którzy w przyjazny i delikatny sposób przeprowadzą małego pacjenta przez wszystkie niezbędne badania okulistyczne. Zapewniamy pełny zakres rehabilitacji wzroku w połączeniu z możliwością korekcji wad wzroku. Okulary można zamówić w naszym salonie optycznym.