Usługi / Zabiegi okulistyczne / Leczenie plamki żółtej

Leczenie plamki żółtej Warszawa

Cennik

Czym jest zwyrodnienie plamki żółtej?

Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, jeśli nie jest właściwie leczone. To dlatego, że właśnie dzięki plamce żółtej widzenie jest prawidłowe, dzięki czemu możemy bez trudu wykonywać codzienne czynności. Choroba może przyjmować postać suchą lub wysiękową, z czego postać wysiękowa jest o wiele groźniejsza: utrata wzroku jest możliwa nawet w ciągu kilku dni, a nie – jak w przypadku postaci suchej – postępuje przez wiele tygodni, a nawet lat. Ryzyko zachorowania rośnie wraz z wiekiem, dlatego w okolicach 50. roku życia warto szczególnie zadbać o regularną kontrolę wzroku, szczególnie jeśli rozpoznasz u siebie typowe objawy AMD, takie jak:

  • pogorszenie wzroku
  • zniekształcony lub rozmazany obraz
  • wrażenie, że kolory są o wiele mniej nasycone
  • ciemna plamka przed oczami (tzw. mroczek centralny)

 

Na czym polegają diagnostyka i leczenie plamki żółtej?

Podstawą jest odpowiednia diagnoza. A im szybciej zostanie postawiona, tym lepiej, dlatego nie można bagatelizować żadnych niepokojących objawów związanych z oczami i wzrokiem. Dzięki regularnym kontrolom u okulisty można wykryć chorobę, nawet gdy nie daje jeszcze wyraźnych objawów – dlatego w dbaniu o zdrowie tak ważna jest regularność. By zdiagnozować chorobę, przeprowadza się m.in. badanie okulistyczne mające na celu sprawdzenie ostrości wzroku, badanie dna oka czy test Amslera. W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina przeprowadzamy profesjonalne i dokładne badania diagnostyczne w kierunku wykrycia zwyrodnienia plamki żółtej oraz dobieramy najlepszą terapię, która pomoże zahamować postęp choroby, zmniejszyć problem oraz zapobiec dalszemu pogarszaniu się widzenia prowadzącemu do nieodwracalnej utraty wzroku. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca, które przeprowadzi profesjonalne leczenie plamki żółtej w Warszawie, trafiłeś idealnie.

 

Retina – leczenie plamki żółtej w Warszawie

Leczenie suchej postaci zwyrodnienia plamki żółtej polega na stosowaniu preparatów, które zapobiegają postępowi choroby i przekształcenia się w postać mokrego AMD. W przypadku postaci wysiękowej gra toczy się o to, by nie doszło do zupełnej utraty wzroku. Choć zwyrodnienia plamki żółtej nie da się zupełnie wyleczyć, to współczesna medycyna oferuje już preparaty, dzięki którym można zahamować rozwój choroby, nim doprowadzi ona do nieodwracalnych skutków. Zapraszamy do Przychodni i Szpitala Okulistycznego Retina – oferujemy skuteczne i bezbolesne leczenie plamki żółtej w Warszawie.