Usługi / Operacje okulistyczne / Leczenie zeza (dorośli) Warszawa

Leczenie zeza (dorośli) Warszawa

Cennik

INFORMACJE OGÓLNE LECZENIE ZEZA

Zez to jedna z częściej występujących chorób oczu u dzieci i dorosłych. Polega ona na nierównoległym ustawieniu gałek ocznych, z czym wiążą się różnego rodzaju zaburzenia widzenia jednoocznego i obuocznego.

Przyczyny zeza mogą być bardzo różne – są wśród nich urazy porodowe, wady refrakcji, anatomiczne nieprawidłowości w budowie oczodołu i inne. Wczesna diagnostyka choroby zezowej oraz szybko wdrożone leczenie dają szansę na pełne wyleczenie zeza u dziecka bez ingerencji chirurgicznej, u dorosłych sytuacja jest zwykle nieco trudniejsza.

Skuteczne leczenie zeza wymaga ponadto zastosowania wielu procedur diagnostycznych i chirurgicznych wykonywanych w odpowiedniej kolejności.

Ważne! Leczenie zeza u osób dorosłych jest równie istotne, jak u dzieci.

U dorosłych zez to:

problem medyczny, który można rozwiązać za pomocą skutecznego i odpowiednio dobranego leczenia. Leczenie może usunąć uciążliwe i przykre objawy oraz zaburzenia wzroku uniemożliwiające np. pracę.

problem kosmetyczny, który zarówno u młodszych, jak i u starszych jest przyczyną kompleksów czy niższej samooceny.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

W celu kwalifikacji do operacji zeza, należy odbyć konsultację w naszym ośrodku. W trakcie wizyty w Retinie przeprowadzimy wywiad lekarski, pełne badanie okulistyczne oraz niezbędne badania diagnostyczne.

Operacja jest bezbolesna, wykonuje się ją w znieczuleniu ogólny na sali operacyjnej.

WAŻNE dla dorosłych pacjentów, którzy poddają się operacji zeza:

 • Dobry efekt kosmetyczny po leczeniu operacyjnym zeza można uzyskać u pacjenta w każdym wieku.
 • Nie należy rezygnować z leczenia operacyjnego u dojrzałych pacjentów ze schorzeniami internistycznymi i neurologicznymi (zezy porażenne).
 • Operacja zeza towarzyszącego innym schorzeniom (np. chorobom tarczycy) może pomóc w mniejszym stopniu, niż zakładano. Skuteczność operacji lekarz może ocenić dopiero po dwóch – trzech miesiącach. Niektórzy pacjenci (niezależnie od zastosowanej techniki) mogą potrzebować więcej niż jednej operacji.
 • Zdarza się, że po operacji zeza pacjent nadal potrzebuje szkieł do prawidłowego widzenia.

 Kalkulator MediRaty

Jak leczymy zeza Warzawa?

Celem leczenia zeza jest prawidłowe ustawienie gałek ocznych.

 1. Leczenie zeza rozpoczynamy zaraz po jego wykryciu.
 2. Dążymy do poprawy wzroku oka zezującego, wytworzenia fiksacji centralnej i prawidłowej lokalizacji wzrokowej za pomocą różnych metod leczenia.
 3. Doprowadzamy do równoległego ustawienia oczu, stosując pryzmaty, iniekcje toksyny botulinowej lub zabiegi operacyjne.
 4. W odpowiednim stadium leczenia przystępujemy do ćwiczeń ortoptycznych oraz ćwiczeń mięśni ocznych.

W Retinie leczymy dorosłych i dzieci z różnymi postaciami zeza.

Na czym polega operacja usunięcia zeza w Warszawie?

Operacja usunięcia zeza polega na wyrównaniu położenia gałki ocznej. W tym celu osłabiamy lub wzmacniamy utrzymujące ją mięśnie. Przygotowanie pacjenta do wykonania operacji zeza zawsze jest poprzedzone wywiadem medycznym przeprowadzonym przez lekarza anestezjologa oraz wcześniejszą konsultacją lekarza okulisty, który zmierzy kąt zeza.

Zalecenia przed operacją zeza

 • w dniu zabiegu należy przyjechać w wygodnym ubraniu (np. dres), na miejscu w naszej placówce pacjent otrzymuje jednorazowe ubranie medyczne,
 • w dniu operacji prosimy nie wykonywać makijażu twarzy ani oczu,
 • stale przyjmowane leki należy przyjąć o zwykłej porze, z jednym wyjątkiem opisanym w kolejnym punkcie,
 • na 3-7 dni przed operacją należy je odstawić leki rozrzedzające krew. Są to m.in.: Acard, Aspiryna, Aspro C, Asprocol, Polopiryna, Rhonal, Ring N, Solucytel, Thomapyrin, Pradaxa, Xarelto, Plavix, Warfin, Acenokumarol.

Dodatkowe, szczegółowe informacje przekażemy przed umówioną operacją.

 

Ważne po operacji zeza

 • Po zabiegu pacjent (również dorosły) powinien mieć zapewniony transport prywatny (nie komunikacją miejską) z dorosłą osobą towarzyszącą.
 • Przez 24 godziny po znieczuleniu nie można kierować pojazdami mechanicznymi, obsługiwać niebezpiecznych urządzeń ani pić alkoholu.
 • Po operacji nie wolno zanurzać twarzy w wodzie ani moczyć oka, bo grozi to infekcją. Ostrożność w czasie kąpieli należy zachowywać przez 3 tygodnie, do chwili, kiedy rana stanie się wodoszczelna.
 • Przez 2-3 tygodnie po operacji nie powinno się wykonywać prac wymagających dużego wysiłku fizycznego (na przykład przesuwać ciężkich mebli, czy podnosić ciężarów powyżej 15 kilogramów).
 • W dni słoneczne należy nosić ciemne okulary.
Dobra
Na podstawie 129 opinii
LukroZ
LukroZ
2024-04-19
Profesjonalizm na najwyższym poziomie. Podejscie do pacjentów oraz obsługa NAJLEPSZA z jaka miałem okazje sie spotkać. Szczególne podziękowania dla pana Dr. M Szot. Wspaniały specjalista niesamowite podejście do młodych pacjentów. Serdecznie pozdrawiam i gorąco POLECAM !!!
Paula Pupiec
Paula Pupiec
2024-04-19
Bardzo polecam! Dr Szot z niesamowitym podejściem do dzieci, wspaniały specjalista, który pomógł z dwójką moich dzieci po nieudanych wizytach w innych klinikach…Pani Ola, którą córeczka pokochała i dzięki niej dała zrobić badanie. Profesjonalizm i kolejny raz się nie zawiozłam :) dziękuję za każdy oddzwonimy telefon Pan z rejestracji i szybkość w działaniu.
Grzegorz Cieśliński
Grzegorz Cieśliński
2024-04-05
Pełen profesjonalizm na każdym etapie leczenia pacjenta, a do tego miła atmosfera i przystępna cenowo oferta zabiegów oraz badań specjalistycznych. POLECAM!!!
Wiesław Oleksiak
Wiesław Oleksiak
2024-03-21
Zaćma. Dotyka starszych i utrudnia im poprawnie funkcjonować. Mamy problemy z czytaniem, prowadzeniem samochodu czy nawet z oglądaniem telewizji. Miałem ten problem w jednym oku, długo wahałem się czy poddać się zabiegowi wymiany soczewki. Zrobiłem to w wieku 60+ w Szpitalu Okulistycznym Retina w Warszawie, ulica Gimnazjalna 1. Badania kwalifikujące do zabiegu, działania w trakcie operacji a także opieka po zabiegu cechowały się trzema słowami: profesjonalnie, skutecznie, po ludzku ciepło. Było to około 5 lat temu. Bardzo poprawiłem sobie komfort życia. Czemu pisze teraz?. Otóż to samo dopadło moją żonę a nawet gorzej bo dotyczy obydwu oczu. Od razu poprosiłem żonę aby poszła moim śladem i udała się do Retiny. Żona moja, bardzo wymagający charakter, zgłębiała temat i konsultowała się z kilkoma placówkami i szpitalami. Na koniec poszła do Retiny i stwierdziła, że w tym szpitalu czuje się najlepiej zaopiekowania. Operacja na początku kwietnia, zaraz po świętach. Jeśli chcecie to napisze wam z jakim skutkiem. Wielokrotnie spotykam w swoim życiu zawodowym dużo młodsze osoby, które mają problemy z krótkowzrocznością czy nadwzrocznością. Przeważnie wystarczają szkła kontaktowe czy okulary. Ale czasem lepiej jest radykalnie poprawić jakość życia. Moim zdaniem warto. Wiesław Oleksiak
Marta Marta
Marta Marta
2024-02-18
Wybór tej kliniki na wykonanie laserowej korekcji wzroku u syna był strzałem w 10 🎯, czuliśmy się zaopiekowani i dobrze poinformowani, na każde pytanie /telefon otrzymaliśmy rzeczowe informacje, szczególne podziękowania dla Pań pracujących w rejestracji, za życzliwość oraz dużo fachowych porad i informacji , polecamy
Sapir
Sapir
2024-02-14
Zabieg korekcji wzroku metodą LASEK u Pana doktora Szot, co tu dużo mówić efekt po kilku dniach zero komplikacji. Najlepsza decyzja w moim życiu wszystko wytłumaczone jak postępować po operacji i bardzo dobra opieka po. Pełen profesjonalizm i nie ma się czego bać pozdrawiamm
Maciej
Maciej
2024-02-01
Strasznie się cieszę, że trafiłem do tak wspaniałych profesjonalistów. Podziękowania dla Pana dr Piotra Fryczkowskiego (super człowiek i niesamowity specjalista) oraz całemu personelowi. Jestem po zabiegu zaćmy i nie mogłem lepiej trafić niż w to miejsce. Polecam w 100%.
Robert Kurzep
Robert Kurzep
2024-01-26
Witam, Zdecydowałem się na wymianę soczewek w klinice Retina na podstawie wcześniejszego udanego zabiegu wyniany soczewek mojego kolegi (ok 8 mcy przede mną). Przed zabiegiem posiadałem dosyć złożoną wadę wzroku zarówno dal jak i czytanie plus astygmatyzm. Nosiłem na co dzień okulary progresywne i oddzielnie półprogresywne do komputera. Po pierwszej wizycie nie zostałem zakwalifikowany ponieważ oczy były zbyt suche. Przepisano mi krople i umówiono na następny termin. Za kolejnym razem wszystko już było ok do samego końca, czyli dobór soczewek, dwa zabiegi z tygodniowym odstępem, leczenie oraz wizyty kontrolne. Dzisiaj jestem prawie rok po zabiegach i wszystko jest ok tzn. doskonale widzę daleko, bez problemu komputer, smartfon, czytanie książek. Natomiast do ciemnych pomieszczeń (np. czasami Menu w restauracji czy ulotka na lekach itp) używam prostych okularów do czytania 1.5. Zakładam je zatem raz na tydzień powiedzmy. Są soczewki lepsze do czytania ale ze względu na efekt halo i moje aktywności ja się na nie nie zdecydowałem. Jestem bardzo zadowolony zarówno z całego procesu (obslugi) jak i tego co uzyskałem dzieki zabiegom.