Usługi / Badania diagnostyczne / OCT Badanie Dna Oka Warszawa

OCT Badanie Dna Oka Warszawa

Cennik

INFORMACJE OGÓLNE

OCT dna oka (Optyczna Koherentna Tomografia) to najnowocześniejsza metoda badania tylnej części oka, czyli siatkówki.

Dzięki niezwykłej dokładności badania OCT, sięgającej 3 mikrometrów, możliwe jest oglądanie i ocenianie wszystkich warstw siatkówki, tak jakbyśmy oglądali je pod mikroskopem.

Badanie ocenia najważniejszą część siatkówki, czyli plamkę. Dzięki plamce możemy widzieć szczegóły, kolory, czytać i pisać. Jeżeli plamka zostanie uszkodzona, człowiek widzi zaledwie zarysy przedmiotów, nie rozpoznaje twarzy ani numerów autobusów. Najczęstszą chorobą plamki jest zwyrodnienie związane z wiekiem (AMD).

Badanie OCT jest szczególnie przydatne podczas diagnozowania:

  • zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD),
  • centralnej surowiczej retinopatii,
  • otworu plamki,
  • znamion naczyniówki.

W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina do wykonywania badań OCT używamy najnowocześniejszych tomografów okulistycznych. Nasze aparaty umożliwiają dużo lepszą penetrację struktur oka, aż po twardówkę i naczyniówkę, również przy wysokiej wadzie refrakcji (umożliwiają badanie oczu z wadą od –33D do +40D) i znacznie pogorszonej przezierności.

Na naszych tomografach możliwe jest wykonanie dobrej jakości badania nawet przy plamach rogówki, zaćmie, a nawet przy niewielkim wylewie krwi do ciała szklistego, które do tej pory utrudniały, a nawet uniemożliwiały to badanie.

Ważne! Jeśli mieli więc Państwo problemy z badaniami tego typu, byli określeni jako „trudno diagnozowalni” lub jeśli duża wada wzroku uniemożliwiała to badanie – zapraszamy do Przychodni i Szpitala Okulistycznego Retina!

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Badanie OCT jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne dla każdego pacjenta, niezależnie od wieku. Trwa kilka minut. Nie wymaga szczególnego przygotowania.

Na miejscu lekarz decyduje, czy podać do oka krople rozszerzające źrenicę, czy też nie.

Uwaga! W przypadku aplikacji kropli rozszerzających źrenicę, pacjent nie powinien prowadzić auta przez około 3 godziny po badaniu.