Usługi / Badania diagnostyczne / USG Oka Warszawa

USG oka Warszawa

Cennik

INFORMACJE OGÓLNE

Ultrasonografia (USG) pozwala zobrazować struktury gałki ocznej, na przykład wtedy, kiedy klasyczne badanie okulistyczne jest trudne lub niemożliwe do wykonania. Zdarza się to na przykład przy bardzo zaawansowanej zaćmie lub wylewie krwi do ciała szklistego. USG pozwala również na ocenienie mięśni i tłuszczu oczodołu. Dzięki badaniu USG wykrywa się różne choroby oka, co pozwala przewidzieć wynik operacji lub zagrożenia wynikające z nieprawidłowej budowy oka lub oczodołu.

Badanie USG gałki ocznej umożliwia obrazowanie zaburzeń w oczodole i wewnątrz oka – w ciele szklistym, siatkówce i twardówce. Jest przydatne w diagnostyce chorób takich jak:

 • odwarstwienie siatkówki i rozwarstwienie siatkówki,
 • odłączenie ciała szklistego (PVD) i męty w ciele szklistym,
 • krwotok do ciała szklistego,
 • wysięk zapalny,
 • trakcje szklistkowo–siatkówkowe,
 • guz naczyniówki i inne zmiany nowotworowe,
 • zapalenie lub garbiak twardówki,
 • obrzęk i druzy tarczy nerwu wzrokowego,
 • odłączenie naczyniówki,
 • zmiany w gruczole łzowym.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Jak wygląda USG gałki ocznej Warszawa ?

Na powiekę lub bezpośrednio na oko, po uprzednim znieczuleniu, nakłada się żel, a następnie przykłada się głowicę aparatu, która przypomina gruby flamaster. Głowica generuje nieszkodliwe dla zdrowia ultradźwięki, które przechodząc przez struktury oka odbijają się od napotkanych tkanek. Wynik badania wyświetlany jest na ekranie w postaci czarno–białych obrazów lub wykresów.

 • Ultrasonografia to badanie kontaktowe, ale całkowicie bezbolesne.
 • Całe badanie trwa ok 30 min. i nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta.

Kiedy konieczne jest USG oka?

USG oka wykonywane jest wtedy, gdy niemożliwe jest wykonanie klasycznego badania oraz w celu zdiagnozowania poważniejszych chorób oka. Podczas badania można zobaczyć strukturę gałki ocznej, a tym samym wykryć ewentualne nieprawidłowości i przewidzieć wynik operacji. W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina wykonujemy USG gałki ocznej, które pozwala przygotować się do zabiegu zaćmy, zdiagnozować zmiany nowotworowe, rozpoznać zmianę w gruczole łzowym, dostrzec krwotok do ciała szklistego lub wysięk zapalny, a także szybko zareagować na rozwarstwienie siatkówki.

Retina – USG oka w Warszawie

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym i bezbolesnym badaniu przeprowadzonym w miłej atmosferze, wybierz naszą placówkę. Wykonujemy USG oka w Warszawie, przy ulicy Gimnazjalnej oraz w filli przy ulicy Cieszkowskiego. Dogodna lokalizacja to – obok wykwalifikowanego zespołu i nowoczesnego sprzętu – nasz największy atut. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i z wyrozumiałością, a miła atmosfera panująca w przychodni i szpitalu oraz empatyczni specjaliści sprawiają, że nawet największy stres udaje się załagodzić. Samo badanie USG oka trwa tylko pół godziny i jest wykonywane metodą ultrasonografii – dzięki specjalnemu żelowi oraz głowicy przypominającej flamaster bada się oko, a ultradźwięki pozwalają dostrzec jego strukturę i wszelkie ewentualne nieprawidłowości. Badanie jest nieszkodliwe, a dzięki znieczuleniu również bezbolesne. Nie wymaga również specjalnych przygotowań. Zaufaj naszym specjalistom i skorzystaj z naszej pomocy, jeśli niepokoisz się o swoje oczy oraz wzrok.