Usługi / Medycyna estetyczna / Plastyka powiek

Zabieg na opadające powieki Warszawa

Cennik

Okolice oczu to najdelikatniejszy obszar twarzy. Właśnie wokół oczu najszybciej widać proces starzenia się skóry. Pojawiają się opadające powieki, zmarszczki, „worki pod oczami”. Plastyka powiek poprawia i odmładza wygląd oczu. Dzięki korekcie powiek możemy usunąć także przepuklinę tłuszczową i uzyskać prawidłowe napięcie skóry. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry, a – jeśli trzeba – także tłuszczu oczodołowego.

Kiedy wykonuje się zabieg na opadające powieki?

Opadające powieki nie są tylko problemem estetycznym – w wielu przypadkach mogą utrudniać prawidłowe widzenie i zwyczajnie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego współczesna medycyna oferuje zabieg plastyki powiek, który nie trwa długo i wymaga tylko krótkiej rekonwalescencji, a którego efekty widoczne są już po kilku tygodniach i utrzymują się przez lata. Dlatego inwestycja w zabieg na opadające powieki to inwestycja opłacalna – warto zadbać o zdrowie, wygląd oraz komfort życia.

Wskazania i przeciwwskazania do plastyki powiek

Zabieg na opadające powieki przeprowadza się najczęściej w sytuacji, gdy skóra wokół oczu opada jest zwiotczała, kiedy pojawiają się zmarszczki i worki pod oczami. Jest mało inwazyjny – polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz (w razie potrzeby) tłuszczu oczodołowego – dlatego ryzyko komplikacji jest niewielkie. Jak w przypadku każdej terapii są jednak również pewne przeciwwskazania. Nie zaleca się przeprowadzania zabiegu na opadające powieki w przypadku osób ciężarnych i karmiących piersią, a także u osób cierpiących na choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, niewydolność wątroby czy niewydolność krążenia. Innym przeciwwskazaniem do zabiegu są też niewyleczone aktywne stany zapalne oraz skazy naczyniowe. Zapraszamy do Przychodni i Szpitala Okulistycznego Retina na konsultację – przeprowadzimy dokładny wywiad oraz diagnostykę i pomożemy Ci uporać się z problemem opadających powiek.

Zabieg na opadające powieki Warszawa

Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem na opadające powieki przeprowadzonym w Warszawie, wybierz naszą placówkę – w Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, a w pakiecie z profesjonalną konsultacją, bezpiecznym i skutecznym zabiegiem oraz szybką i bezbolesną rekonwalescencją oferujemy także empatię, przyjemną atmosferę i bezstresowy proces leczenia. Potwierdzają to setki zadowolonych pacjentów, którzy zyskali nowe spojrzenie w wyniku bezpiecznego zabiegu trwającego około godziny w znieczuleniu miejscowym. Nie bój się blizn – wykonujemy cięcia w naturalnych załamaniach powieki, a w przypadku dolnych powiek 1 lub 2 milimetry poniżej brzegu powieki, dzięki czemu blizny po zagojeniu są praktycznie niewidoczne. A Ty możesz cieszyć się doskonałym efektem przez długie lata!

 

obszar wykonania:

obszar wykonania:

okolice oczu
czas zabiegu:

czas zabiegu:

około 1 godziny
ilość zabiegów:

ilość zabiegów:

1
dla kogo:

dla kogo:

kobiety/mężczyźni
efekt:

efekt:

po kilku tygodniach
utrzymanie efektu:

utrzymanie efektu:

kilka lat
rekonwalescencja:

rekonwalescencja:

do 14 dni
koszt:

koszt:

od 4500 zł

Wskazania 

  • Zwiotczała, opadająca skóra wokół oczu
  • Zmarszczki
  • „Worki pod oczami”

Przeciwwskazania

  • Ciąża
  • Karmienie piersią
  • Aktywne stany zapalne
  • Cukrzyca, niewydolność wątroby, niewydolność krążenia
  • Skazy naczyniowe

Opis zabiegu na opadające powieki w Warszawie

Zabieg plastyki powiek trwa około godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na wycięciu nadmiaru skóry oraz usunięciu zbędnej tkanki. Po zagojeniu blizny są praktycznie niewidoczne. W przypadku plastyki powiek górnych, lekarz wykonuje cięcie w naturalnych załamaniach powieki. W przypadku powiek dolnych, cięcie wykonuje się około 1-2 milimetrów poniżej brzegu powieki. Na ranę zakładany jest opatrunek. Pacjent od razu po zabiegu może opuścić ośrodek i wrócić do domu. Po 7 dniach zdejmowane są szwy. Pierwsze efekty widać po zagojeniu ran, pełen efekt staje się widoczny po upływie 6 miesięcy. 

 

 Kalkulator MediRaty