Zasady na zawsze płaski brzuch

Nie ma chyba osoby, która nie marzy o płaskim brzuchu, szczególnie kiedy za pasem lato, słońce i plaża. Jeśli w wakacje chcesz się godnie zaprezentować w bikini, już dziś weź się do roboty! Aby uzyskać efekt płaskiego brzucha, musisz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej pod skórą i pomiędzy organami w jamie brzusznej. Skąd wiadomo, ile jej mamy? Odpowiedź na to pytanie daje badanie składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. Aby brzuch uległ spłaszczeniu, zawartość tłuszczu w organizmie musi spaść do poziomu poniżej 28%. Niezbędna jest do tego odpowiednia dieta połączona z treningiem. Najlepszą receptą na płaski brzuch nie jest wcale robienie do znudzenia „brzuszków“, ale trening aerobowy (spacer, bieg, jazda na rowerze, skakanie na skakance, pływanie) przez około 40 minut. Powinien być regularny, to warunek wzmocnienia mięśni brzucha. Najlepiej, abyś ćwiczyła codziennie, minimum 3 razy w tygodniu. Pamiętaj, że mięśnie brzucha zbudowane są z szybko kurczących się włókien, dlatego najlepiej reagują na krótkie intensywne spięcia. Dobrze jest więc w ciągu dnia pamiętać o ich aktywowaniu i napinać brzuch w każdej sytuacji (w trakcie chodzenia, siadania, itp). Ja od lat walczę z wystającym brzuszkiem. Gdy byłam małą dziewczynką, zawiązywano mi na palcu nitkę, która miała mi przypominać o wciąganiu brzucha podczas wykonywania codziennych zajęć. Jeśli też masz z tym problem, wymyśl sobie jakąś „przypominajkę“, coś, co nie pozwoli Ci zapomnieć o tej ważnej czynności. No i oczywiście ćwicz regularnie!

  • Jeśli chcesz mieć płaski brzuchu, nie jedz po godz. 18.00 potraw zawierających węglowodany.
  • Nie zapominaj o produktach bogatych w cynk. Odpowiada on za wzrost, utrzymanie i naprawę tkanki mięśniowej (w Twojej diecie powinny się znaleźć nasiona dyni, żółtka jajek, nasiona strączkowe, ryby)
  • Jedz potrawy gotowane na parze lub grillowane.
  • Pamiętaj o regularnym jedzeniu ryb.
  • W diecie na płaski brzuch powinny znaleźć się produkty pełnoziarniste, nabiał odtłuszczony, warzywa bez ograniczeń.
  • Pamiętaj o piciu wody! Wypijaj szklankę wody przed posiłkiem – szybciej poczujesz sytość.
  • Nie dosładzaj napojów i zrezygnuj z potraw wysokotłuszczowych.
  • Jedz powoli i dokładnie przeżuwaj. Szybkie jedzenie wiąże się z połykaniem powietrza, co sprzyja wzdęciom.
  • Dodawaj do potraw zioła. Majeranek, bazylia, kminek, oregano, koper zapobiegają wzdęciom.
  • Nie jedz słodkiego deseru tuż po posiłku, bowiem wówczas organizm „spala” deser. a nie tłuszcz, który zjadłaś w trakcie posiłku.