Zrób wiosenny porządek ze wzrokiem!

Wiosna to dobry czas, by zadbać o swoje zdrowie – warto m.in. zmierzyć poziom ciśnienia i cukru, wykonać podstawowe badania laboratoryjne krwi oraz moczu, a także… udać się do okulisty na badania kontrolne – do końca marca w Retinie można skorzystać z pakietu badań profilaktycznych w cenie niższej o 10%.

Po długich miesiącach jesieni i zimy do życia budzi się nie tylko przyroda – także my mamy więcej energii, wracamy do aktywności na świeżym powietrzu, pracy w ogródkach i innych przyjemności.

Początek wiosny to jednocześnie dobry czas, by zadbać o swoje zdrowie. Warto umówić się na wizytę u lekarza rodzinnego, zrobić pomiar ciśnienia tętniczego, wykonać podstawowe badania laboratoryjne krwi i moczu. W zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości  można też np. zapisać się na EKG, USG jamy brzusznej albo kolonoskopię.

Wśród badań kontrolnych wykonywanych na wiosnę dobrze jest uwzględnić również profilaktykę okulistyczną – osoby między 18. a 40. rokiem życia powinny kontrolnie zgłaszać się na badanie okulistyczne mniej więcej co dwa lata. Po ukończeniu 40. roku życia do lekarza warto wybierać się co rok – z wiekiem rośnie bowiem ryzyko występowania m.in. zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej i jaskry. Warto mieć świadomość, że wiele wad i chorób wzroku może przez długi czas rozwijać się dyskretnie, bez wyraźnych objawów, stopniowo pogarszając jakość widzenia.

Pakiety profilaktyczne do końca marca w niższej cenie!

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów, przygotowaliśmy specjalną wiosenną promocję – tylko do końca marca 2024 r. można skorzystać z pakietów badań profilaktycznych z rabatem w wysokości 10%.

Pakiet profilaktyczny dla osoby dorosłej obejmuje:

  • wizytę optometryczną (badanie refrakcji, ciśnienia wewnątrzgałkowego, ostrości widzenia),
  • wizytę okulistyczną (lampa szczelinowa, pole widzenia, krople rozszerzające, OCT plamki, OCT nerwu wzrokowego, ocena okulisty).

Z kolei badanie przesiewowe dla dzieci (od 7. roku życia) to:

  • wizyta optometryczna (badanie refrakcji, ciśnienia wewnątrzgałkowego, ostrości widzenia),
  • wizyta okulistyczna (lampa szczelinowa, krople rozszerzające, biometria, stereoskopia widzenia – test Muchy, widzenia barwne – test Ishihary, ocena okulisty).

Zadbaj o swój wzrok na wiosnę, skontaktuj się z nami i skorzystaj z promocji na okulistyczne pakiety profilaktyczne w Retinie. Zapraszamy!