Nasz zespół / dr n. med. Joanna Przybek-Skrzypecka

dr n. med. Joanna Przybek-Skrzypecka

Specjalista chorób oczu

W 2012 r. z wyróżnieniem ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) i zdała Lekarski Egzamin Końcowy z II najwyższym wynikiem otrzymując nagrodę Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Od 2013 r. pracuje w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie i od 2019 r. w Katedrze i Klinice Okulistyki WUM (adiunkt). Konsultant okulistyczny Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

W 2018, po zakończeniu studiów doktoranckich realizowanych w Katedrze i Zakładzie Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM, obroniła pracę doktorską dotyczącą stwardnienia rozsianego. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się wokół neuro-okulistyki, chorobom infekcyjnym oczu, farmakoterapii i chirurgii okulistycznej. Lubi rozwiązywać „trudne przypadki okulistyczne”. Przewodnicząca Klubu 40 Polskiego Towarzystwa Okulistycznego- organizacji skupiających młodych, aktywnych naukowo okulistów w Polsce.

W trakcie specjalizacji uczestniczyła w 3 badaniach klinicznych, wielu stażach i kursach naukowych, zawodowych i dydaktycznych w wybitnych zagranicznych ośrodkach, m.in. na Columbia University w Nowym Jorku, USA, gdzie prowadziła badania w ramach grantu Fundacji Kościuszkowskiej czy w Manhcester Royal Eye Hospital w Wielkiej Brytanii. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności, gdyż wierzy, że codzienna dawki wiedzy rozwija lekarza.

Pasjonatka dydaktyki. Absolwentka kursu „Masters of didactics” University College in London w 2021 r. Od 2010 z sukcesami prowadzi zajęcia z okulistyki i farmakologii ze studentami kierunku lekarskiego I, II WL a także wydziału anglojęzycznego. W 2014 r. zajęła II miejsce w dydaktycznej ankiecie studenckiej na I Wydziału Lekarskiego WUM. Jasno i rzeczowo tłumaczy pacjentom idee ich choroby i zalecenia. Pacjent i student może zadać każde pytanie które nie pozostanie bez odpowiedzi.

W wolnych chwilach gotuje, czyta książki