Nasz zespół / dr n.med. Anna Kowalik

dr n.med. Anna Kowalik

Elektroradiolog, Koordynator ds. badań diagnostycznych i naukowych

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Elektroradiologia Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 12 lat lat aktywnie pracująca jako Elektroradiolog. Doświadczenie zawodowe zdobyła zarówno w szeroko pojętej diagnostyce i terapii (głównie onkologicznej) w trakcie pracy w Wielkopolskim Centrum Onkologii na stanowisku Młodszego Asystenta Elektroradiologii, a także praktyk zawodowych w Szpitalach Klinicznych w Poznaniu oraz licznych kursów w kraju i za granicą z zakresu diagnostyki, terapii, ochrony radiologicznej pacjenta, zarządzania ryzykiem i analizy ryzyka w służbie zdrowia. Autorka publikacji z zakresu radioterapii, analizy ryzyka w radioterapii oraz kontroli jakości w diagnostyce. 

Obecnie pełni funkcję koordynatora ds badań naukowych i diagnostyki. Zajmuje się wykonywaniem badań diagnostycznych oka, kontrolą jakości sprzętu diagnostycznego oraz rozwojem naukowym jednostki. Specjalizuje się w badaniach elektrofizjologicznych, wykonywaniem badań diagnostycznych do kwalifikacji do laserowej korekcji wad wzroku, a także zaćmy i refrakcyjnej wymiany soczewki.

  W 2022 roku uzyskała tytuł Doktora Nauk Medyczny i Nauk o Zdrowiu na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy w temacie soczewek wewnątrzgałkowych. 

W wolnych chwilach uwielbia podróże, trenuje boks oraz biega.