Nowość w okulistyce – soczewka Eyemax mono do plamki żółtej

Najnowocześniejsza soczewka wewnątrzgałkowa Eyemax Mono

Nowość w okulistyce!

W roku 2017 nareszcie pojawiła się nowa metoda na skuteczne leczenie pacjentów z suchą postacią zwyrodnienia plamki żółtej i z innymi chorobami plamki. Co to za metoda? Pierwsza na świecie, poszerzająca widzenie soczewka plamkowa o nazwie Eyemax Mono. Jej wszczepienie to rewolucyjny, całkowicie innowacyjny, a przy tym skuteczny sposób leczenia suchej postaci zwyrodnienia plamki żółtej i innych chorób plamki.
Do tej pory większość pacjentów z suchą formą zwyrodnienia plamki żółtej słyszała, że „nic się nie da zrobić”, żeby widzieli lepiej. Pomimo że nadal nie ma stuprocentowo skutecznego lekarstwa na suchą postać zwyrodnienia plamki żółtej, to jednak pacjentom, którzy na nią cierpią, wszczepienie Eyemax Mono może znacząco poprawić, a nawet przywrócić wzrok.
Technologia innowacyjnej soczewki Eyemax Mono została opracowana przez dr Bobby’ego Quershi, który kieruje zespołem chirurgów okulistów oraz naukowców z London Eye Hospital Pharma. Jest to zespół lekarzy z ogromnym doświadczeniem w leczeniu pacjentów ze zwyrodnieniem plamki żółtej.

W Polsce, jako pierwszy i na razie jedyny, soczewkę Eyemax Mono stosuje Szpital Okulistyczny Retina.

Dla jakich pacjentów jest wskazana soczewka Eyemax Mono?
Soczewka Eyemax Mono może pomóc pacjentom w suchych i niektórych mokrych formach zwyrodnienia plamki żółtej, oraz pacjentom z innymi formami chorób plamki, takimi jak:
– cukrzycowe zwyrodnienie plamki,
– otwór w plamce,
– zwyrodnienie krótkowzroczne,
– dziedziczne zwyrodnienia siatkówki, takie jak dystrofia Stargardta i Besta.
Procedura wczepienia soczewki Eyemax Mono jest odpowiednia zarówno dla pacjentów, którzy wcześniej przeszli zabieg usunięcia zaćmy, jak i dla tych, którzy nie przechodzili takiej operacji.

Jak działa soczewka Eyemax Mono?
Soczewka działa jak mały teleskop. Dzięki niej obraz docierający do oka powiększa się, a następnie zostaje przeniesiony na zdrowsze części siatkówki wokół plamki. Daje to możliwość znacznej poprawy widzenia środkowego.
Dzięki temu, że soczewka zapewnia wysoką jakość obrazu we wszystkich częściach plamki, mózg może pomagać oku wybrać obraz z najzdrowszej części siatkówki. Nawet jeśli choroba nadal postępuje, soczewka Eyemax Mono pracuje nadal. Powoduje, że mózg automatycznie odbiera najlepszą jakość obrazu dostępną na siatkówce. Daje nam to pewność, że soczewka utrzyma najlepsze widzenie, jakie plamka żółta oka może osiągnąć.

Jak soczewka Eyemax Mono wpływa na polepszenie widzenia?
Dzięki wszczepieniu tej soczewki pacjent może rozpoznawać rysy twarzy, czytać, a nawet prowadzić samochód. Procent poprawy widzenia, u niektórych osób większy, u innych mniejszy, zależy od rodzaju i zaawansowania schorzenia danego pacjenta.

Jakie jest ryzyko?
Ryzyko wszczepienia soczewki Eyemax Mono nie jest większe niż ryzyko operacji usunięcia zaćmy, czyli bardzo niewielkie.

Jak wygląda procedura wszczepienia soczewki Eyemax Mono?
Soczewka Eyemax Mono wielkością ani kształtem nie różni się od innych soczewek stosowanych przy operacjach zaćmy. Wszczepiamy ją do oka podczas zabiegu chirurgicznego (trwa on do 15 minut) bez konieczności pozostania na noc w szpitalu. W pierwszej dobie po zabiegu pacjent odbywa wizytę kontrolną. Powrót do zdrowia po zabiegu jest szybki i nie wymaga przestrzegania szczególnych zaleceń lekarskich. Przez około miesiąca po zabiegu pacjent stosuje krople, zazwyczaj takie same jak w przypadku operacji zaćmy.
Zaleca się wszczepienie soczewki Eyemax Mono do obu oczu w krótkim odstępie czasu. Inaczej pacjent będzie widział obrazy różnej wielkości w każdym oku.
Po operacji pacjenci mogą potrzebować nieco czasu, aby oswoić się z efektem lepszego widzenia. Pacjenci z mokrą postacią zwyrodnienia plamki żółtej, którzy tracą wzrok nagle w wyniku krwawienia pod siatkówką, potrzebują około 4 miesięcy na przyzwyczajenie się do efektów działania soczewki.
Zalecane jest też, by pacjenci po operacji wszczepienia soczewki Eyemax Mono odczekali około 4 tygodni, zanim wyrobią sobie nowe okulary.

Dlaczego warto wszczepić soczewkę Eyemax Mono?
Czym soczewka Eyemax Mono różni się od innych soczewek wewnątrzgałkowych? Przede wszystkim:
– poprawia zarówno widzenie na odległość, jak i zdolność czytania – u większości pacjentów widzenie do dali polepsza się średnio o ponad 3 linie, a widzenie bliskie o więcej niż 2 linie na tablicy testowej, u niektórych ta poprawa wynosi nawet 5 linii,
– po wszczepieniu soczewki Eyemax Mono pacjenci są w stanie czytać o około 25% szybciej niż przed operacją,
– mimo że soczewka nie przywraca w pełni wzroku oraz nie powstrzymuje rozwoju choroby, to jednak minimalizuje skutki nasilających się uszkodzeń siatkówki i utrzymuje najlepszy wzrok, jaki plamka żółta twojego oka może osiągnąć,
– po wszczepieniu soczewki pacjenci czują się pewniejsi swojego widzenia. Ogólnie mówiąc: następuje poprawa jakości obrazu w zdrowszych częściach siatkówki.

Soczewka Eyemax Mono a okulary
Efekt powiększenia obrazu dzięki soczewce Eyemax Mono może być spotęgowany dzięki używaniu okularów o umiarkowanej mocy. Pacjenci po wszczepieniu soczewki Eyemax Mono potrzebują na ogół dwóch par okularów: do pracy z bliska, i drugich, do dali.

Drogi Pacjencie,

jeśli jesteś zainteresowany operacją wszczepienia soczewki Eyemax Mono, zadzwoń do nas.

Przychodnia i Szpital Okulistyczny Retina
tel. 693 722 448 lub 22 664 44 33